sobota, 3 sierpnia 2013

Węglowy Szowinista na Polconie


Wielkimi krokami zbliża się Polcon 2013 (29 sierpnia - 1 września), na którym będę się produkował w ramach Dni Nauki. Konwent odbywa się na terenie Politechniki Warszawskiej. Wstęp na Dni Nauki jest bezpłatny.

Poniżej informacja o punktach programu, które tworzę lub współtworzę. Zaznaczam jednak, że do konwentu zostało jeszcze troszkę czasu, więc terminy mogą ulec zmianie.

My God, it's full of planets! - Piątek, 13:00

Co roku jesteśmy bliżej odkrycia drugiej Ziemi. Węglowy Szowinista opowie jakie dziwne planety już odkryliśmy, jak ich szukamy, skąd wiemy, że tam są, jak wyglądają, ile ich jest i jakimi metodami będziemy szukać na nich życia.


Cyberpunk 2013 - Piątek, 17:00

Co istnieje już dzisiaj a czego nie przewidzieli twórcy SF? Przegląd najnowszych osiągnięć nauki i techniki z minionego roku - roboty, egzoszkielety, medycyna regeneracyjna, terapie genowe, nanoboty, bioniczne implanty i inne.


Panel SF - Piątek, 18:00

Wspólnie z Piotrem Bilskim, Marcinem Zarodem i Janem Żerańskim będziemy dyskutować na kilka tematów, od kontaktu z obcymi, przez osobliwość technologiczną po inżynierię genetyczną, jednocześnie zastanawiając się nad realizmem przedstawienia tych motywów w SF.


Polcon na Facebooku, Dni Nauki na Facebooku.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz