środa, 8 maja 2013

Epicki Alfabet - C

Epicki Alfabet powraca. Tym razem już nie planuję przerw. Plan to jedna literka w miesiącu, mam nadzieję, że nie będzie to zbyt duży zgrzyt dla przyzwyczajonych do techniczno-naukowych treści. W większości Epicki Alfabet będzie powtórką z tego, co pojawiało się na starym blogu w 2009, ale nie zabraknie też nowych propozycji.


Crimson Tide - Hans Zimmer - W 2013 łatwiej niż w 2009 znaleźć muzykę w niezłej jakości. Mam ochotę powiedzieć, że to Hans Zimmer w pigułce, ale byłoby to nadużycie. Owszem ten utwór to świetny wyznacznik jego stylu, ale w ostatnich latach pokazał, że ma jeszcze kilka asów w rękawie.

Chronicles of Narnia - Harry Gregson-Williams - Bardziej "klasyczny" przykład epickiej kompozycji. Chóry, dramatyzm i symfoniczne brzmienia ze stosowną dla bitewnego utworu ilością bębnów.

Chariots of Fire - Vangelis - Oskarowa kompozycja. Nie wymaga przedstawienia.

Curse Of Golden Flower - Shigeru Umebayashi - Jedyną wadą tego grzmiącego chórami kawałka jest jego długość. Film chiński, kompozytor japoński.

Calamity - Two Steps From Hell - Fantastycznie rozkręcający się dramatyczny utwór TSFH, tych panów jeszcze nie raz usłyszymy w Alfabecie. Niesamowicie łączy lekkość z poczuciem ogromnej skali.

Chevaliers De Sangreal - Hans Zimmer - Drugi raz Zimmer w tym jednym zestawieniu. Zaskakujące jak wiele różniących się tempem i detalami wersji można znaleźć na YouTube. W wielu brakuje chórków, które zdecydowanie dopieszczają finał utworu.

Code Red - FF:The Spirits Within - Zastrzyk adrenaliny z (niezbyt udanego) filmowego Final Fantasy. Doskonale nadaje się na dwuminutowe odliczanie. Jak dla mnie ten utwór jest jak dziecko Bishop's Countdown


3 komentarze:

 1. Crimson Tide brzmi dokładnie tak samo jak Twierdza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego jeździli po nim długo, że każdy jego OST brzmi jednakowo :)

   No i przez intro do obu OSTów to był killer na konkursach muzycznych. 15 sekund ciszy i zgaduj pan. Wiadomo, że to Zimmer, ale strzelasz w tytuł. :P

   Usuń
 2. Crimson Tide i Twierdza brzmią (prawie) dokładnie tak samo jak reszta Zimmerów ;)

  OdpowiedzUsuń