O Węglowym Szowiniście

Misja "Węglowego Szowinisty"

Współczesny świat celnie podsumował Carl Sagan w swoim ostatnim wywiadzie. Powiedział: "Żyjemy w społeczeństwie fundamentalnie uzależnionym od nauki i technologii, w którym mało kto ma jakiekolwiek pojęcie o nauce i technologii". Niemal dwie dekady później te słowa są wciąż zatrważająco aktualne. To szalenie niebezpieczna sytuacja i Weglowy Szowinista jest jednym z wielu popularyzatorów nauki, którzy próbują temu zaradzić.

Nie chodzi tu jednak tylko o "ratowanie świata". Przede wszystkim nauka jest moją pasją i mogę podeprzeć się kolejnym cytatem Sagana: "Kiedy jesteś zakochany, chcesz o tym powiedzieć światu". Pisanie o tym jak działa świat, o procesie jego poznawania i o zdobyczach technologii to moje hobby.

A skąd taka nazwa bloga? Wyjaśniam to tutaj: ABC węglowego szowinizmuDziałalność

Blog na którym jesteś to tylko część mojej działalności. Równolegle prowadzę fanpage Węglowy Szowinista na facebooku. Od kilku lat preleguję na tematy popularnonaukowe na ogólnopolskich konwentach i imprezach takich jak TEDx, "Wieczory dla dorosłych" w Centrum Nauki Kopernik czy Dni Nauki. Publikowałem w dziale naukowym Gazety Wyborczej, w Wiedzy i Życiu, oraz regularnie w Nowej Fantastyce, gdzie prowadzę również felieton "Zastrzyk Przyszłości".

Jestem autorem kilku publikacji naukowych z dziedziny telekomunikacji. Nie-naukowo publikowałem w magazynie Literadar, przez lata tworzyłem dział filmowy serwisu Valkiria i jestem współtwórcą almanachu "Graj Trikiem" wydawnictwa Portal.Kontakt